Hakkımda

Merhaba ben Doğukan Muhittin Gümüş.

Eposta adresim: dogukanngumus@gmail.com

Bu blogu kendi kişisel gelişimimde önemli bir rol üsteleneceğini düşündüğüm için aynı zamanda insanlara kendi bildiklerimi aktarmak, yeni ve güncel bilgileri öğrenip paylaşmak için kurdum.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 4.sınıf Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisiyim. 27 Kasım 1999 doğumluyum. Lise zamanlarımda başlayan bir işi bütünüyle anlama takıntım ve araştırma merakım beni zaman içerisinde bilişim teknolojilerini, siber güvenliğin her alanını ve özellikle web uygulama güvenliğini her şeyiyle kavrama serüvenine itti. Sql injection, Csrf, XXE, SSRF, IDOR, XSS, OS Command Injection ve daha birçok güvenlik zafiyetlerinin nasıl ortaya çıktığını, ne gibi yöntemlere başvurarak exploit edildiğini ve bu güvenlik zafiyetlerine karşı ne gibi çözümler üretilebileceğini anlamayı amaç edinmiş bulunmaktayım. Siber güvenlik ve bilişim teknolojilerini hayatının merkezine almış bir üniversite öğrencisi olarak her gün kendimi geliştirmekteyim.

2018 yılı güz döneminde Polonya’nın Czestochowa adlı kentinde Erasmus öğrencisi olarak bulundum. Boş zamanlarımda blog yazıları ve dergileri okumaktan büyük keyif alıyorum. Aynı zamanda gezilere katılmayı ve bilgisayar oyunları oynamayı çok seviyorum.

İnstagram: instagram.com/dogukngumus/

Github: github.com/dogukanngumus